تمایل – گرایش پیام تبریک وزیر امور خارجه

تمایل – گرایش: پیام تبریک وزیر امور خارجه اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار اجتماعی شروع روند زیاد کردن دما ، وقوع بارش‌های رگباری در بعضی نقاط کشور

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع شرکت هواشناسی ضمن توضیح درمورد بارش‌های رگباری روزهای اخیر در شهرهای مختلف، از روند زیاد کردن تدریجی دما در زیاد نقاط کشور خبر داد.

شروع روند زیاد کردن دما ، وقوع بارش‌های رگباری در بعضی نقاط کشور

وقوع بارش های رگباری در بعضی نقاط کشور/ شروع روند زیاد کردن دما

عبارات مهم : خسارت

مدیر کل آینده نگری و هشدارسریع شرکت هواشناسی ضمن توضیح درمورد بارش های رگباری روزهای اخیر در شهرهای مختلف، از روند زیاد کردن تدریجی دما در زیاد نقاط کشور خبر داد.

احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه بارش چند روز گذشته به طور دقیق آینده نگری و اطلاعیه و اخطاریه های مورد نیاز در این مورد صادر شده است بود، تصریح کرد: در فصل تابستان به علت تابش شدید آفتاب و گرمای بالای جو، سیستم به صورت همرفتی عمل می کندو رشد ابرها غالبا به شکل ابرهای جوششی است و غالبا بارش ها به صورت رگباری هستند. خیلی وقت ها تگرگ نیز اتفاق می افتد. این شکل بارشی خاصیت بارش های تابستانه است و از آنجا که بارش ها به شکل رگباری است و گاه با تگرگ همراه می شود می تواند خسارت زا باشد.

شروع روند زیاد کردن دما ، وقوع بارش‌های رگباری در بعضی نقاط کشور

خسارت بارش های رگباری تابستانه به محصولات کشاورزی

وی در مورد احتمال خسارت بارش های رگباری تابستانه به محصولات کشاورزی گفت: در این مقطع بعضی محصولات در مرحله برداشت هستند و بارش جهت آن ها مناسب نیست. جهت مثال برنج اگر در مرحه برداشت یا بعد از برداشت باشد بر اثر وقوع بارش آسیب می بیند. بارش های رگباری جهت محصولات باغی نیز خسارت زا است چون در این مقطع سال که میوه ها رسیده هستند، بارش های رگباری و تگرگ ممکن است باعث لکه دار شدن میوه شود.

مدیر کل آینده نگری و هشدارسریع شرکت هواشناسی در مورد احتمال استمرار بارش های رگباری در روزهای آینده اظهار کرد: موج بارشی عبور کرده است و بارش قابل توجهی در روزهای آینده نخواهیم داشت، غیر از جنوب شرق کشور که امکان وقوع بارش دراین منطقه آن هم به خاطر شرایط اقلیمی وجود دارد. دراین بازه زمانی جنوب شرق کشور دارای بارش های موسمی است و معمولا بر اثر همین بارش های تابستانه، سیستان و بلوچستان بارش قابل توجهی دریافت می کند به حدی که با بارش زمستانه قابل مقایسه است.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع شرکت هواشناسی ضمن توضیح درمورد بارش‌های رگباری روزهای اخیر در شهرهای مختلف، از روند زیاد کردن تدریجی دما در زیاد نقاط کشور خبر داد.

وظیفه با اشاره به اوضاع هوا کشور در روز جاری اظهار کرد: بر اساس خروجی مدل ها، امروز (شنبه ۲۴ تیرماه)، در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، استان های ساحلی خزر، شمال زنجان، قزوین، ارتفاعات البرز در استان های تهران، البرز و سمنان، ارتفاعات همدان، بعضی نقاط کرمان، غرب یزد، شرق فارس، شرق هرمزگان و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان به خاص در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد آینده نگری می شود.

وی شرایط هوا کشور طی روزهای آینده را آینده نگری کرد و گفت: در روزهای آتی پدیده خاصی جو نداریم به غیر از اینکه در روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲۵ و ۲۶ تیرماه)، جریان های جنوب شرقی باعث بارش های رگباری در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و جنوب شرقی کرمان خواهد شد. افزون بر این در ارتفاعات البرز مرکزی نیز بارش پراکنده و جزئی رخ خواهد داد.

این کارشناس شرکت هواشناسی کشور افزود: در شمال سیستان و بلوچستان به علت وزش بادهای ۱۲۰ روزه و جهت باد از شمال به جنوب، وقوع پدیده گرد و غبار به خاص در زابل دور از انتظار نیست همچنین در غالب مناطق کشور تا اواسط هفته روند زیاد کردن تدریجی دما آینده نگری می شود.

شروع روند زیاد کردن دما ، وقوع بارش‌های رگباری در بعضی نقاط کشور

ابتکار در آخر ضمن اشاره به کم کردن محسوس دما طی روزهای گذشته اظهار کرد: در روزهای گذشته به خاص در نیمه شمالی کشور کم کردن دما را داشتیم. در پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز کمینه دما به حدود ۱۲ درجه سانتیگراد رسید ولی در روزهای آینده به تدریج دما روند صعودی خواهد داشت و در پایتخت کشور عزیزمان ایران حدود ۶ درجه زیاد کردن دما خواهیم داشت. اوضاع پایتخت کشور عزیزمان ایران در روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲۵ و ۲۶ تیرماه)، صاف، گاهی وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۳۵ و و ۲۵ درجه سانتیگراد آینده نگری می شود.

واژه های کلیدی: خسارت | محصولات | محصولات کشاورزی | سیستان و بلوچستان | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs