تمایل – گرایش پیام تبریک وزیر امور خارجه

تمایل – گرایش: پیام تبریک وزیر امور خارجه اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات استقلالی‌ها تو باغ نبودند/ کاوه رضایی را از دست دادند! , چنگیز

استقلال این روزها با مربی جدیدش شرایط تازه ای را تجربه می کند. آّبی پوشان پایتخت حالا با بردهایی که بعد از آمدن وینفرد شفر به دست آورده اند به آینده امیدوارترن

استقلالی‌ها تو باغ نبودند/ کاوه رضایی را از دست دادند! , چنگیز

چنگیز:استقلالی ها تو باغ نبودند؛ کاوه رضایی را از دست دادند!

عبارات مهم : برانکو

برای چی جهت نیمار این همه پول می دهند؟منصوریان یک گلزن داشت، اخراج نمی شد

پیشکسوت استقلال راجع به این روزهای این تیم می گوید.

استقلالی‌ها تو باغ نبودند/ کاوه رضایی را از دست دادند! , چنگیز

استقلال این روزها با مربی جدیدش شرایط تازه ای را تجربه می کند. آّبی پوشان پایتخت حالا با بردهایی که بعد از آمدن وینفرد شفر به دست آورده اند به آینده امیدوارترند. این امیدواری را حتی می شود در صحبت های پیشکسوتان این تیم هم دید. عبدالعلی چنگیز هم حسابی به آینده استقلال با شفر امیدوار هست. او در گفت وگو با خبرآنلاین راجع به یک نقطه ضعف مهم تیم استقلال می گوید. ضعفی که اگر منصوریان آن را برطرف می کرد دیگر نیازی به آمدن مربی تازه نبود. گفت وگوی با ما این پیشکسوت استقلال که در حاشیه نمایشگاه مطبوعات انجام شده است است را در ادامه می خوانید.

*وضعیت استقلال این روزها را چطور می بینید؟

من قبلا هم گفته بودم تیم استقلال و موقعیتی که داشت، دو حالت داشت و مربی تازه می تواند یک انگیزه تازه باشد. به قول خودمان بعضی اوقات تعویض مربی نه جهت این است که یک مربی بهتر بیاورند، جهت این است که یک شوک به تیم وارد کنند. این شوک فعلا هنوز جهت استقلال جواب نداده.

استقلال این روزها با مربی جدیدش شرایط تازه ای را تجربه می کند. آّبی پوشان پایتخت حالا با بردهایی که بعد از آمدن وینفرد شفر به دست آورده اند به آینده امیدوارترن

خوشبختانه یا بدبختانه هم خیلی سریع به دربی خوردند. اگر به عنوان نمونه چند بازی بعد به دربی می خوردند خیلی بهتر بود و اثر مربی زیاد دیده می شد ولی موقعیت استقلال، موقعیتی است که من روز اول که این تیم را دیدم و یک بازی اش جلوی پدیده را در استادیوم دیدم، تنها نقطه ضعفش مربی نبود بلکه نبود یک بازیکن گلزن یا تمام کننده بود. این چیزی است که متاسفانه در تیم های بزرگ هر تیمی نداشته باشد صد در صد نتیجه را واگذار می کند. به این علت که تیم ها دائما جلوی تیم های بزرگ دفاعی بازی می کنند و جهت همین باید حتما یک گلزن خوب باشد که بتواند بازی را دربیاورد.

حداقل تماشاگر بداند که بازی را برده. حتی اگر بد هم بازی کند ولی بازی را ببرد چون زیاد تماشاگرهای فوتبال در دنیا ظرفیت باخت ندارند. هر جای دنیا هم سرچ کنی همینطور هست. بایرن مونیخ خیلی هم خوب و ایده آل بازی می کرد ولی به محض اینکه باخت گفتند کسی بیاید که ببرد. امروزه کل دنیا همین است و نمی شود کاری کرد. شاید تعداد انگشت شماری باشند که قشنگی فوتبال را بخواهند و باخت هم خیلی مهم نباشد ولی برد استقلال می تواند در مراحل آینده اوضاع را بهتر کند. استقلال این روزها به صبر نیاز دارد و هیچ کاری هم نمی شود کرد.

*استقلال در دربی نتیجه نگرفت. به نظر شما قشنگ بازی کرد؟

استقلالی‌ها تو باغ نبودند/ کاوه رضایی را از دست دادند! , چنگیز

من بازی را ندیدم ولی شنیدم بازی آنقدری جالب نبود و آنطوری نبوده که دلمان می خواسته. و همانطور که گفتم استقلال اصلا این روزها نیاز به قشنگ بازی کردن ندارد، به برد نیاز دارد و این برد هم احساس می کنم تا یک گلزن خوب نداشته باشند محقق نمی شود و نیاز به یک بالانس مناسب دارد.

*این گلزن الان در لیست استقلال وجود دارد و نمی تواند کاری انجام بدهد؟

این توصیه خیلی جالب است امروزه در دنیا خیلی سریع نقاط ضعف و قوت تیم هایشان را پیدا می کنند. این تیم استقلال تیمی بود که مشخص بود این تیم گل نمی زند. توپ از خط 18 هم رد می شود ولی وارد دروازه نمی شود. یک روز من را به لیگ قطر بردند و فقط من را جهت گل زدن بردند. 20 دقیقه اول بازی دیدم کسی به من توپ را پاس نداد. رفتم توپ را از دروازه بان گرفتم. جهت اینکه اینها دنبال یک گلزن می گشتند و من در دو جام برایشان عالی ترین گلزن شدم. گلزن هم مجانی نیست اگر استقلال سه بازیکن هافبک دارد درست نیست باید جای این سه تا برود یک گلزن بیاورد.

استقلال این روزها با مربی جدیدش شرایط تازه ای را تجربه می کند. آّبی پوشان پایتخت حالا با بردهایی که بعد از آمدن وینفرد شفر به دست آورده اند به آینده امیدوارترن

در همان قطر مربی به من گفت شما ساعت ده صبح باید بیایی شخصی تمرین کنی. پرسیدم جهت چی؟ گفت جهت اینکه آبروی من، آبروی خودت و نتیجه دست من و تو هست. تو باید زیاد از این بازیکن ها فعالیت کنی. بعد از دو هفته که تمرین صبح شخصی داشتم گل هایی که من آنجا می زدم را بارها تلویزیون نشان می داد و باز هم باورشان نمی شد توپ وارد دروازه شده است هست. شانسی یا شیر یا خط یا با دعا نبود، فقط از همان تمرینات بود. ولی متاسفانه در کشور عزیزمان ایران بازیکن های فوروارد ما اصلا مربی ها رویشان کار نمی کنند. تاکتیک یک برنامه هماهنگ کننده است ولی گلزن باید به طور اختصاصی در ذاتش چیزهایی داشته باشد و تمرینات جدا کند. اگر می خواهید راجع به استقلال هم صحبت کنیم اول باید یک بازیکن جهت این تیم بیاوریم که گلزن باشد.

*سوال من این بود که این بازیکن الان در لیست این بازیکن های حال حاضر استقلال وجود دارد و کارآیی ندارد؟

استقلالی‌ها تو باغ نبودند/ کاوه رضایی را از دست دادند! , چنگیز

اگر بود یکی دو تا زده بود و دلمان خوش شده است بود. گمشده این تیم یک بازیکن گلزن هست. باید جای هر چیزی اول فکر یک گلزن می کردند. دو بازیکن در تیم های بزرگ صد در صد باید عالی ترین باشند. یکی دروازه بان و دیگری گلزن. بقیه خوب بازی می کنند ولی گلزن بازیکنی است که باید سطحش از بقیه فاصله داشته باشد. چون در شرایطی است که باید بین چهار، پنج دفاع و دروازه بان کاری کند توپ وارد دروازه شود. در قطر هم به همین علت مربی به من گفت مسوولیت یک فوروارد دهها برابر بازیکن های دیگر هست. شما هافبک باشی جا داری حرکت می کنی ولی فوروارد اصلا جا جهت حرکت ندارد، منطقه خیلی بسته است و او باید در همین شرایط کار کند.

*از شفر شناختی داشتید؟

بله ولی حرف من این است که اگر دوای استقلال مربی بود من می گفتم. دوای استقلال فقط یک گلزن است.

*یعنی اگر منصوریان هم یک گلزن داشت موفق می شد؟

صد در صد. شک نکنید اگر مربی بزرگ باشد هر جای دنیا با دروازه بان خوب و مهاجم خوب تیم موفق می شود. آیا به نیمار این قدر پول می دهند؟برای اینکه دقیقه به دقیقه بازی بوی گل می دهد.

*استقلال کاوه رضایی را از دست داد.

بله. اینها اصلا در باغ نبودند که چه می کنند. باید پول سه بازیکن را به او می دادند می ماند. یک بازیکن گلزن ذاتا گلزن هست. یعنی باید گلزن به دنیا آمده باشد ولی خب تمرینات هم می خواهد. چند بازیکن در تیم ملی داریم که چون در اروپا کار می کنند اینجا هم به آسانی تیم ما را به جام جهانی بردند. ببینید چه گل هایی می زنند. سردار آزمون یکی از آنهاست. در کشور عزیزمان ایران بازیکنی داریم که اینطور باشد؟ هر لحظه توپ به اینها می رسد توی گل می رود. این نشان می دهد که به طور اختصاصی تمرین دارند.

*بعد از اینکه برانکو به پرسپولیس آمد انسجامی در این تیم به وجود آمد و رفاقتی بین بازیکنان و مربی ایجاد شد که این رفاقت در زمین هم جواب داد.

بله همینطور هست. همانطور که می گویند رهرو آن نیست که گه تند و گه آهسته رود. برانکو آهسته آهسته این تیم را ساخت و تماشاگر احساس کرد، این تیم تازه است و روش تازه دارد. نخستین چیزی که برانکو داشت یک آرامش خاص بود. دید بازیکن ها اضطراب و بحران دارند آرامش را به این تیم تزریق کرد. مربی باید جامعه شناس بزرگی باشد. روان شناس بزرگی باشد. تمرینات روانی کند تا بتواند بازیکن در زمین خودش را نشان بدهد. برانکو به تیم جابجایی و موزیک داد. اوایل برانکو را شما ببین. صبوری مردم باعث شد تا تیم به اینجا برسد که مردم راضی باشند.

*شفر این شاخصه ها را دارد؟

صد در صد ولی استقلالی که به دست او افتاد خیلی بحران داشت. شک نکنید که با دو برد استقلال نجات پیدا می کند.

*اتفاقی که بعد از دربی افتاد این بود که سکوها استقلال را بعد از باخت هم تشویق کردند.

این خیلی خوب است بعد شک نکنید که تیم توانسته آن آرامش را به دست بیاورد. آرامش تیم به تماشاگر می رسد. اگر دیدید تماشاگر سر و صدا می کند بدانید که تیم آرامش ندارد.

اخبار ورزشی – خبر انلاین

واژه های کلیدی: برانکو | بازیکن | استقلال | تماشاگر | استقلال | بازیکنان | دروازه بان | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs